Профспілка інформує


30 жовтня 2024 р.
об 11 годині в актовий залі, відбудуться звітно- виборні профспілкові збори.
Прошу всіх спілчан бути присутніми.

Голова профспілки О.ОНІЩУК

Електронна петиція щодо підвищення І т.р. ЄТС до 3600 грн набрала – 25 тисяч голосів!

Електронна петиція щодо підвищення І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до 3600 грн набрала необхідну кількість голосів – 25 тисяч! 

Ця петиція привернула увагу широкого кола громадськості, особливо працівників освітньої галузі, адже підвищення І тарифного розряду матиме прямий вплив на зарплати викладачів, вчителів, вихователів та інших працівників і є надзвичайно важливим для підтримки соціальних гарантій та поліпшення умов праці освітян. 

Сподіваємося, що найближчим часом питання буде розглянуто і до голосів 25 тисяч освітян дослухаються! А профспілкові організації продовжують активно слідкувати за подальшими кроками влади у цьому напрямі.

Згідно із Законом, що регулює електронні петиції, 25 тисяч – це мінімальна кількість підписів, які необхідно зібрати за 3 місяці за той чи інший законопроект.

Відповідно до законодавства, розгляд петицій, що набрали необхідну кількість прихильників, здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Державні гарантії здобувачам та працівникам освіти в умовах воєнного стану

https://pon.org.ua/novyny/9329-derzhavni-garantii-zdobuvacham-ta-pracivnykam-osvity-v-umovakh-voiennogo-stanu.html

Профспілка звернулася до Президента щодо збільшення видатків на освіту і науку у Держбюджеті – 2022

Профспілка вимагає прийняття, як альтернативної постанові № 822, постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників» про застосування з 1 січня 2022 року додаткового коефіцієнта 1,5 для підвищення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників. 

За розрахунками необхідні додаткові видатки на реалізацію цієї постанови становитимуть 38,4 млрд гривень. При цьому 22% від цієї суми повернеться до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування відповідними внесками, нарахованими на фонд оплати праці. 

Місцеві бюджети поповняться надходженнями від сплати податку на нараховані доходи педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, яким буде підвищено заробітну плату. Повернуться також кошти до державного бюджету від сплати податку на доходи фізичних осіб, а також військового збору. Таким чином зменшиться сума дотації з Державного бюджету Пенсійному фонду та поповняться як місцеві, так і державний, бюджети.

Вплив пандемії на учительську працю – питання міжнародної онлайн-зустрічі

Днями Інтернаціонал освіти (найбільша міжнародна організація, яка об’єднує вчителів та інших працівників освіти в усьому світі) організував онлайн-зустріч, яка зібрала 125 учасників з усіх континентів світу.

Мета онлайн-заходу – вивчення впливу наслідків пандемії на умови праці вчителів та інших працівників освіти.

Члени Інтернаціоналу освіти зі всього світу розповіли про виклики та освітянські проблеми у своїх країнах та поділилися досвідом щодо покращення умов праці педагогів та інших працівників освітньої галузі в період пандемії.

Учасники підкреслювали, що профспілки освіти працювали над тим, аби сприяти безпечному для здоров’я вчителів та учнів середовищу, гідним умовам праці та відстоювали трудові права в освіті протягом усього цього часу пандемії.

Деякі уряди прислухалися до профспілок і досягли домовленостей у сфері захисту прав, а в інших країнах – освітяни зіштовхнулися із серйозними труднощами.

Так, наприклад, у Бразилії в 2020 році навчальний рік (для дітей до 17 років) був організований дистанційно з березня до грудня, без забезпечення необхідних умов для вчителів та учнів, що призвело до збільшення нерівності в освіті. Окрім того, дистанційне навчання є значно складнішим та ресурсозатратним для вчителів, що у свою чергу спричиняло проблеми зі здоров’ям та підвищену захворюваність серед педагогів.

Колеги поділилася інформацією про те, що у Мексиці наразі триває національний переговорний процес з метою досягнення збільшення зарплат вчителів в 2021 році. Профспілка також вимагає покращення соціального забезпечення для освітян.

Представник Іспанії зазначив, що першочергову увагу треба далі приділяти розвитку вчителів та продовженню їх підготовки до дистанційного навчання, умовам праці та доступу до Інтернету, переглянути стандарти кількості учнів у класі. Він наголосив, що ці елементи актуальні для всіх країн, а не лише для Іспанії.

Учасники зустрічі підняли питання вакцинації вчителів. У більшості країн проблемою є те, що вчителів не включать до пріоритетного списку на вакцинацію.

Як зазначив учасник з Північного Кіпру, їхні вчителі теж не мають пріоритету щодо вакцинації. За словами міністра охорони здоров’я країни, є більш важливі сфери, що потребують першочерговості, як наприклад, міністерства та установи, які приносять уряду гроші. Ці слова викликали розчарування освітян, адже цінність освіти та ролі вчителів зовсім не поважається і не визнається.

«Ми маємо створити глобальну надійну нормативну базу для трудових відносин у пандемічному світі. Підхід до навчання варто переглядати, особливо в країнах, де школи найдовше закривались під час пандемії Covid-19. І ми повинні подумати про те як допомогти відновити навчання студентів та учнів, які не мали доступу Інтернету?» – зазначила Фатіма да Сілва, віце-президент Регіонального комітету Інтернаціоналу освіти у Латинській Америці.

Міжнародний відділ ЦК Профспі